دوشنبه, 1 دی 1393 Mail  Rss
         
عنوان : بانوی زائر آذربایجانی گردنبند و دستبند طلای خود را به آستان قدس رضوی هدیه کرد
تاريخ شروع : 14/02/1392
مولف : خبرگزاری ایرنا
خلاصه : خبرگزاری ایرنا کارشناس گنجینه تمبر، اسکناس و سکه سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: یک بانوی آذربایجانی گردنبند و دستبند طلای خود به دلیل علاقه زیاد و ارادت خود به امام رضا (ع) به گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.
توضيحات :             

بانوی زائر آذربایجانی گردنبند و دستبند طلای خود را به آستان قدس رضوی هدیه کرد

مشهد - کارشناس گنجینه تمبر، اسکناس و سکه سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: یک بانوی آذربایجانی گردنبند و دستبند طلای خود به دلیل علاقه زیاد و ارادت خود به امام رضا (ع) به گنجینه تمبر، اسکناس و سکه موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.

ˈزهره قاسمیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این گردنبند و دستبند دارای 13 عدد سکه طلای دوره پهلوی به وزن 150 گرم بود که توسط ˈکبری محمود زادهˈ از شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی به این گنجینه اهدا شد.

وی بیان کرد: همه سکه های مزبور در سال های 1324 و 1329 هجری شمسی ضرب شده و واحد آن یک پهلوی است.

او اظهار داشت: این زائر هدف از اهدای این گردنبند و دستبند خود به بارگاه منور رضوی را عشق و ارادت به امام رضا (ع) و خاندان پاک نبوت و امامت ذکر کرد و امید به شفاعت آن امام همام داشت.

وی گفت: ارادت و خلوص عاشقانه زائران و مجاوران بارگاه حضرت رضا (ع) باعث شده سکه های نفیسی از دوره های هخامنشی، اشکانی، ساسانی، عرب ساسانی، بنی امیه، بنی عباس، غزنوی، سامانی، ایلخانان مغول و سایر ادوار تاریخی در گنجینه تمبر، سکه و اسکناس موزه آستان قدس رضوی گرد آوری شود.

او افزود: سکه های ماشینی دوره های پهلوی و جمهوری اسلامی و سایر کشورهای جهان، مجموعه اسکناس ها از دوره قاجاریه تاکنون از ایران و بیش از 100 کشور جهان و هزاران قطعه تمبر نفیس از ایران و 240 کشور و مستعمرات سابق جهان، موزه آستان قدس رضوی را به یکی از غنی ترین موزه های سکه، تمبر و اسکناس در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام تبدیل کرده است.


بازگشت               چاپ چاپ

کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت پست جمهوری اسلامی ایران است.
V3.9.8.6